WP-CLI is WordPress bedienen via de commandoregel in plaats van via de beheeromgeving. Voor sommige klussen is het onmisbaar.
Wanneer het uitkomst biedt
Bij een site die zo stuk is dat u niet meer kunt inloggen. Bij het bijwerken van dertig plugins in één opdracht. Bij zoeken en vervangen in de hele database na een verhuizing. Of bij het opnieuw instellen van een wachtwoord zonder herstelmail.
Wat via de beheeromgeving een half uur klikken is, is met één commando klaar.
Wat u nodig heeft
SSH-toegang op uw pakket. Heeft u die nog niet, vraag het aan bij onze support.
Controleer of WP-CLI beschikbaar is met:
wp --infoAltijd in de juiste map
WP-CLI moet draaien in de map waar WordPress staat, meestal public_html. Vergeet u dat, dan meldt hij dat er geen WordPress gevonden is.
cd ~/domains/mijn-eigen-domeinnaam.nl/public_html
wp core versionTwee waarschuwingen
Maak eerst een back-up. Commando’s als search-replace en db reset zijn definitief en er is geen bevestigingsvraag.
Gebruik --dry-run waar dat kan. Bij zoeken en vervangen laat dat zien wat er zou gebeuren zonder iets te wijzigen. Dat heeft ons in de praktijk al eens behoed voor een misser.